Scroll to top

Koltuk Yıkama

Koltuk kumaşında bulunan kir ve lekelere müdahale edilmediğinde zamanla kalıcı hale gelir. Bununla birlikte koltuk kumaşını silmek kirin ve lekenin yüzeyde nispeten daha az görünür olmasıyla birlikte daha derine itilerek yine kalıcı hale gelmesiyle sonuçlanır. Bu sebeple koltuğunuzun mutlaka uzman bir ekip tarafından yıkanması, yıkama işleminin de sanayi tipi tam profesyonel makinalarla gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Bunun neden gerekli olduğunu daha iyi anlatabilmek adına ;

Koltuk yıkama konusunda en önemli kısım hiç şüphesiz deterjan seçimidir. Kullanılacak koltuk yıkama deterjanı, sizin ve sevdiklerinizin sağlığı açısından kimyasal ve kanserojen madde içermeyen, yıkama işleminden sonra ardında kimyasal kalıntı bırakmayacak doğal bir deterjan olmalıdır. Yıkama işlemini yapacak olan uzman ekibin koltuk kumaşında bulunan kir ve lekenin türüne göre hangi özelliklerdeki deterjanın kullanılacağına karar verebilecek bilgi birikimi ile gerekli deneyime sahip olması gereklidir.

Ekipmanın doğru biçimde kullanılması gerektiği gibi kullanılacak ekipmanlanların tipi, uygulama alanlarının bilinmesi gibi son derece önemlidir. Ev tipi temizlik ekipmanları günlük ihtiyacın karşılanması bakımından oldukça yeterli olsalar da daha kapsamlı işlemler için yeterli olmayacaktır. Bu durumda tam profesyonel sanayi tipi makinaların kullanılması gerekmektedir. Performans bakımından tartışmasız şekilde üstün olan bu makinaların doğru bir biçimde kullanılmaları, alınacak sonucun memnuniyete dönüşmesiyle doğrudan alakalı olmasından dolayı bilgi birikimi yüksek personelin önemi bir kez daha açığa çıkmaktadır.

Koltuk yıkama işlemi  doğru ekipmanların uzman personel tarafından kullanılmasıyla mümkündür. Bununla birlikte yıkama işleminin koltuk kumaşının yapısına göre hassasiyetle gerçekleştirilmesi gerekir. Taytüyü, nubuk, süet gibi yapısı ve kalınlığı farklı olan kumaşlar, kumaşın türüne göre hassasiyetle temizlenmelidir. Gerektiğinden daha az güç uygulanması lekenin çıkmamasıyla sonuçlanacağı gibi gerektiğinden daha fazla güç uygulanması kumaşın yıpranmasına sebep olacaktır.

Kirli bir koltuk kumaşına uygulanan yıkama işlemi sırasında deterjanın hidrofobik olan uç kısmı kir ile etkileşime geçerek kire tutunur. Deterjanın hidrofilik olan baş kısımları su ile kuvvetli bir şekilde etkileşime girer. Eksi hidforilik kısımların, su molekülünün kısmi olarak artı yüklü olan hidrojenleri tarafından çekilmesi ile koltuk yıkama deterjanı kiri bulunduğu ortamdan çeker ve suya geçmesini sağlar. Böylece kir ve leke yapıştığı kumaş aralığından ayrılmış olur. Bu aşamada su ortamına geçmiş olan kirin alınması için sanayi tipi vakumlama makinası kullanılır. Kumaşın derinlemesine yıkanması için temiz su verilerek kirli su gelmeyene kadar vakumlama yapılır.

Bitkisel bazlı koltuk yıkama deterjanımız kalıntı bırakmayan doğal hammaddelerden yapılmış olduğu için görevini gerçekleştirdikten sonra koltuk kumaşından tamamen ayrılır. Kumaşa parlaklık ve yumuşaklık vererek koltuğunuzun ilk alındığı günkü gibi temiz görünmesini sağlar. Bununla birlikte etken maddesi sayesinde antibakteriyel özellik taşımaktadır. Koltuğunuzun yeni görünmesinin ardında bulunan temizlik ve hijyen teknolojisi müşteri memnuniyetimizin teminatıdır.

Taft Halı Yıkama Çin Halı Yıkama Yün Halı Yıkama Uşak Halı Yıkama Uşak Halı Yıkama Nepal Halı Yıkama Kayseri Halı Yıkama Antik Halı Yıkama Deri Halı Yıkama Battaniye Yıkama İran Halı Yıkama Step Halı Yıkama Patchwork Halı Yıkama Shaggy Halı Yıkama Yorgan Yıkama Hereke Halı Yıkama Ladik Halı Yıkama Koltuk Yıkama İpek Halı Yıkama El Dokuma Halı Yıkama, İnegöl Koltuk Yıkama, Evde Koltuk Yıkama, Bursa Koltuk Yıkama, Yenişehir Koltuk Yıkama